ראשי » תחומי פעילות » בטן שטוחה

בטן שטוחה

הורדתם את בגדי הקיץ למדפים התחתונים של הארון ואתם מוכנים להשיג חזרה את הבטן השטוחה? התחילו את תהליך ההרזיה בצורה חכמה. החזרה למידה של בגדי הקיץ יותר קלה ממה שאתם חושבים. אמצו את הרגלי התזונה הבאים והתבוננו בשינויים שקורים לכם באופן טבעי, במיוחד אם השומן שלכם מרוכז בבטן.
ממחקר ניו זילנדי שנעשה באוניברסיטת אוטגו, על 84 משתתפים עם השמנה בטנית, בגילים 18 – 65 שנים, נמצא שדיאטת חלבונים מתונה תרמה לירידה גדולה יותר במשקל, בשומן הגוף, בהיקף המותניים, ובלחץ הדם, לעומת דיאטה עם יותר פחמימות ויותר סיבים תזונתיים, כעבור 8 שבועות.
דיאטת חלבונים מתונה מתאימה יותר למצבים בהם השומן מתרכז בבטן בעיקר בגלל השיבוש ההורמונלי המתלווה להשמנה זו, הקשור להורמון האינסולין המגביר את הרעב. רמת האינסולין בהשמנה בטנית גבוהה יותר מסוגי השמנה אחרים והיא זו אשר תורמת בין השאר לחיפוש מתמיד של פחמימות.
העלאת רמת החלבון והפחתת הפחמימות בתפריט, תורמת לאיזון הורמוני הרעב וליותר תחושת שובע בשלבים הראשונים של התהליך.
מסקירת כל סוגי הדיאטה שפורסמו עד היום אשר נעשתה על ידי חוקרים משלושה מרכזים אוניברסיטאיים באירופה: אוניברסיטת נברה שבספרד, אוניברסיטת קופנהגן שבדנמרק, אוניברסיטת ריקיוויק שבאיסלנד, גובשו המלצות תזונתיות שמובילות לתהליך הפרידה משומן הבטן כך שתפחיתו סיכונים בריאותיים המלווים השמנה בטנית. השמנה בטנית מכונה בשפה המקצועית סינדרום מטבולי, מהסיבה שיש לה מסלול של מתנות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, רמה מוגברת של כולסטרול, טרי גליצרידים, מחלות לב.
הדיאטה האופטימאלית מבוססת על פי שתיים חלבון מהרגיל. מספקת את המינימום החיוני של חומצות השומן המומלצות: אומגה 3, 6, 9. מכילה פחות פחמימות עם דגש על פחמימות שנספגות לאט במעי, בשפה המקצועית הן מכונות פחמימות עם אינדקס גליקמי נמוך. ההמלצות מדגישות צריכת סיבים, סידן, ומינרלים נוגדי חמצון. במידה ואינכם מצליחים ליישם את ההמלצות בקפדנות ומגיעים למחסור של ויטמינים ומינרלים ממליצים החוקרים להשלים חוסרים בעזרת תוספים.

תכנית ביצוע

במשך שבועיים אמנו עצמכם למצב אוטומטי. המזונות שתבחרו יעזרו לכם להרגיע את הרעב.
אכלו 3 ארוחות עיקריות המבוססות על ירקות תחילה ואחר כך חלבונים לדוגמה: מוצרי חלב עד 5% מ: פרה או עיזים או כבשים או באפלו או סויה, עוף, הודו, דג, בקר רזה.
אכלו 3 פירות בין הארוחות העיקריות.
שתו 2 כוסות מים לפני כל ארוחה.
הוסיפו 2 כפיות עד 2 כפות שמן זית באוכל.
הוסיפו 2 כפות פשתן טחון או זירעוני מרווה טחונים (צ'יאה) או כף שמן פשתן או 5 אגוזי מלך
2 אגוזי ברזיל לאספקת סלניום כמינרל נוגד חמצון.
הרבו בשימוש בעשבי תיבול המעשירים את התפריט בנוגדי חמצון.
שתו כ 4 כוסות תה ירוק או תה לבן (מגבירים שריפת שומן) במשך היום וערבבו אותו עם תה קמומיל (מרגיע).
הוסיפו 2 כפיות קינמון לאוכל במשך היום.
חשוב לכם להביא את הגוף למצב של צריכת אנרגיה לעתים קרובות, כך תעלו את הסיכוי שתשרפו יותר שומן. רווח גדול בין ארוחות עלול להכניס את הגוף לתחושת רעב שתוביל למיגננה ולייצור מוגבר של רזרוות אנרגיה בצורת שומן.
היקף המותניים חשוב יותר מהמשקל: תנו את המשקל במתנה לחברים והימנעו משקילה. מדדו את היקף המותנים אחת לשבועיים. היקף המותניים מייצג את כמות השומן הביטני שהורדתו הולכת יד ביד עם הורדת הסינדרום המטבולי.
תמיכה פסיכולוגית: גייסו חברים, בני משפחה, או מישהו מהאינטרנט כשותף למה שאתם מרגישים ורוצים להביע. כל אחד זקוק לעידוד ומדי פעם דחיפה.
אחרי ההליכה היומית של 30 דקות, דווחו לפרטנר שבחרתם כדי לקבל טפיחה על השכם.
זה בסדר לעשות שגיאות: זה טבעי מדי פעם לחרוג, כל עוד אתם חוזרים חזרה למסלול הנכון ולא הולכים לאיבוד.
זה בסדר לאכול ארוחת חג: בחגים ובאירועים אכלו הכול ומעט. הקפידו לפני כן לשתות 2 כוסות מים. אכילה בכמויות מבוקרות תאפשר לכם לשמור על המשקל.

רופא מומחה בתחום

ד"ר ברוריה טל